معرفی مدیر گروه فقه سیاسی


.
سیدسجاد ایزدهی در سال 1349 در شهر بابل از استان مازندران به‌دنیا آمد و در مقطع تحصیلات ابتدائی، راهنمایی و دبیرستان در این شهر به تحصیل پرداخت. در سال 1365 و با گذراندن سال اوّل دبیرستان عازم جبهه‌های جنگ شد و تا پایان جنگ تحمیلی عملاً تحصیل را در مجتمع رزمندگان ادامه داد. پس از جنگ تحمیلی به حوزه علمیه روحیه بابل وارد شده و دروس مقدّمات و سطح را در طول پنج سال گذراند و پس از آن به درس خارج مشغول شد و همزمان به تدریس دروس حوزوی اشتغال داشت.

پس از تحصیل سه سال درس خارج آیةالله محمدی در شهر بابل، به شهر قم عزیمت کرده و علاوه بر حضور در دروس خارج اساتیدی چون آیةالله تبریزی، آیةالله مکارم شیرازی، آیةالله سبحانی و گنجی، شش سال در دوره دروس خارج مؤسسه فقهی ائمه اطهار(ع) شرکت داشت. وی همزمان با دروس حوزوی، تحصیلات دانشگاهی را نیز ادامه داد و در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدرسی معارف اسلامی دانشگاه قم پذیرفته و در سال 1380 از عنوان پایان‌نامه‌اش با عنوان حکومت در نهج‌البلاغه دفاع کرد. وی در سال 1388 از پایان‌نامه خویش در مقطع سطح چهار حوزه علمیه دفاع کرد.

با فراغت از دروس کارشناسی ارشد و أخذ مدرک سطح چهار حوزه علمیه، عملاً به تحقیق در گرایش فقه سیاسی پرداخت و تاکنون بیش از 10 جلد کتاب از وی انتشار یافته و چندین کتاب نیز در دست انتشار است. علاوه بر کتب یاد شده مقالات متعدّدی نیز از این جانب در مجلات و مجموعه مقالات انتشار یافته و ارزیابی مجموعه زیادی از مقالات و کتب تخصّصی را برعهده داشت و در کنار این امور، تدریس خارج فقه سیاسی در حوزه علمیه و تدریس علوم مرتبط دانشگاهی را سطح کارشناسی ارشد و دکترا را عهده‌دار بوده است.

وی عضو فعال و مدیر گروه فقه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، عضو گروه فقه سیاسی مرکز آموزش عالی تخصّصی فقه(جامعۀ‌المصطفی) بوده و از سال 1388 تاکنون عضو هیئت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بوده و در حال حاضر مدیریّت گروه سیاست پژوهشگاه برعهده وی قرار دارد. 
منبع: پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی
کلمات کليدي
معرفی گروه
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 2161
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده علوم و انديشه سياسي
مجری سایت : شرکت سیگما