• اخبار
  • نشست و همایش
  • معرفی آثار
  • دسترسی سریع

به همت گروه فلسفه سیاسی؛
نشست علمی فقه و امنیت دولت اسلامی با تاکید بر تطور مفهوم امنیت برگزار می‎شود
در این نشست جناب آقای دکتر نباتیان بحث خود را ارائه و حجت‎الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک زایی، ناقد و دبیر علمی را دکتر شیخ حسینی برعهده دارد. بررسی امنیت ملی دولت اسلامی از منظر فقه شیعه هدف این نشست می‌باشد. امروزه از چالش‌ها و دشواره‌های مبتلابه کشورهای اسلامی، مسئله امنیت ملی است. دانش فقه، به عنوان دانشی راهبردی، در جهان اسلام از گذشتۀ دور نقش تأثیرگذاری در حیات سیاسی و اجتماعی مسلمانان از جمله حوزه امنیت داشته است.
طی حکمی از سوی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛
سرپرست گروه برنامه‌ریزی و بودجه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منصوب شد
طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، دکتر علی اکبری‌معلم - عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی - به عنوان سرپرست گروه برنامه‌ریزی و بودجه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منصوب شد.
کارگاه شیوه راهبرد نویسی در پروژه‎های ناظر به کارآمدی برگزار می‎شود
به همت گروه علوم سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی کارگاه شیوه راهبرد نویسی در پروژه‎های ناظر به کارآمدی با تدریس جناب آقای دکتر محمدرضا بهمنی، چهارشنبه 9 دی 1396 در سالن مهدویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‎شود.
با ارائه دکتر نجف لک‎زایی؛
پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی امنیت متعالیه برگزار می‌شود
پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی امنیت متعالیه با ارائه حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در روز پنجشنبه هفتم دی ماه برگزار می شود.
در هفته پژوهش؛
پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشکده شایسته تقدیر شناخته شد
به منظور تشویق و ترغیب پژوهشکده‌ها و مراکز پژوهشگاه به انجام بهینه فعالیت‌ها، هر سال در هفته پژوهش و بر اساس گزارش عملکرد و دستاوردهای پژوهشی سال گذشته، انتخاب پژوهشکده و مرکز برتر صورت می گیرد. بر این اساس ارزیابی عملکرد ۱۲ پژوهشکده و مرکز در دو سطح پژوهشی و تعاملی در دستور کار قرار گرفت.
در هفته پژوهش؛
دکتر عیسی‎نیا پژوهشگر برتر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی شناخته شد
در راستای نیل به اهداف پژوهشگاه و به منظور ارتقای کمی و کیفی پژوهش‌های علمی و ترغیب پژوهشگران به تحقیقات گسترده‌تر و کارآمدتر، معاونت پژوهشی پژوهشگاه هر سال در هفته پژوهش نسبت به انتخاب و معرفی پژوهشگران برتر اقدام می‌نماید.
در هفته پژوهش؛
گروه علوم سیاسی گروه برتر و گروه فلسفه سیاسی شایسته تقدیر شناخته شد
در بخش انتخاب گروه برتر پژوهشی ارزیابی عملکرد ۳۸ گروه علمی در دو سطح پژوهشی و تعاملی در دستور کار قرار گرفت و گروه علوم سیاسی به عنوان رتبه سوم امتیاز لازم را کسب نموده و گروه فلسفه سیاسی شایسته تقدیر شناخته شدند.
به مناسبت هفته پژوهش؛
میزگرد علمی مساله شناسی کارآمدی در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‎شود
به مناسبت هفته پژوهش میزگرد علمی گروه علوم سیاسی با عنوان مساله شناسی کارآمدی در جمهوری اسلامی ایران در روز سه شنبه 27 آذر 96 در محل نمایشگاه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
به مناسبت هفته پژوهش؛
نشست روش‎شناسی فرهنگ اصطلاحات سیاسی قرآن کریم برگزار می‌شود
این نشست از سلسله کرسی‌های ترویجی عرضه و نقد ایده علمی با عنوان روش شناسی فرهنگ اصطلاحات سیاسی قرآن کریم به مناسبت هفته پژوهش، در محل نمایشگاه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سالن غدیر برگزار خواهد شد.
به مناسبت هفته پژوهش سال 96؛
گزارشی از فعالیت‌های علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی منتشر شد
پژوهشكده علوم و انديشه سياسي در سال 1373 به منظور تحقيق و پژوهش در زمينه علوم و انديشه سياسي اسلام و در قالب سه گروه پژوهشي علوم سياسي، فلسفه سياسي و فقه سياسي كار خود را آغاز كرد. در طول سال‌هاي گذشته با استفاده از تجارب و توان علمي انديشمندان حوزه و دانشگاه، گام‌هاي مؤثر و مفيدي در احيا و بازسازي دانش سياسي اسلام برداشته شده است. این پژوهشکده در جهت فراهم ساختن زمينه‌هاي لازم براي بازتوليد فرهنگ سياسي – ديني و ارائه دانش سياسي مبتني بر منابع اسلامي، سند چشم‌انداز بيست ساله جمهوري اسلامي ايران را مبناي كار خود قرار داده و براساس آن، اهداف، وظايف، سياست‌ها و برنامه‌هاي خود را تدوين كرده است.
مسئول سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه اعلام کرد؛
برنامه های هفته پژوهش و فناوری و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه
دکتر رجبعلی اسفندیار مسئول سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برنامه های هفته پژوهش و فناوری و سومین نمایشگاه را اعلام کرد.
شنبه 18 آذر ساعت 10؛
نشست حوزه انقلابی و مسئولیت‌های فراملی برگزار می‌شود
نشست هفتم از سلسله نشست‎های حوزه انقلابی مسئولیت‌های ملی و فراملی با عنوان حوزه انقلابی و مسئولیت‌های فراملی با ارائه جناب آقای دکتر سیدصادق حقیقت دانشیار دانشگاه مفید شنبه 18 آذر 1396 ساعت 10 در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
پنج‌شنبه 9 آذر ساعت 10؛
نشست حوزه انقلابی و آسیب‌شناسی علوم‌ حوزوی برگزار می‌شود
نشست ششم از سلسله نشست‎های حوزه انقلابی مسئولیت‌های ملی و فراملی با عنوان حوزه انقلابی و آسیب‌شناسی علوم‌ حوزوی پنج‌شنبه 9 آذر 1396 ساعت 10 در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
چهارشنبه 8 آذر ساعت 18؛
نشست حوزه انقلابی و دولت سازی در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود
نشست پنجم از سلسله نشست‎های حوزه انقلابی مسئولیت‌های ملی و فراملی با عنوان حوزه انقلابی و دولت سازی در جمهوری اسلامی ایران با ارائه حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر نجف لک‌زایی، روز چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت 18 در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
چهارشنبه 1 آذر 96؛
نشست نقش حوزه در اسلامی‌سازی علوم انسانی برگزار می‌شود
نشست چهارم از سلسله نشست‎های حوزه انقلابی مسئولیت‌های ملی و فراملی با عنوان نقش حوزه در اسلامی‌سازی علوم انسانی چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 10 صبح در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
به همت گروه فقه سیاسی؛
کتاب اندیشه سیاسی علامه محمدحسین کاشف الغطاء منتشر شد
کتاب اندیشه سیاسی علامه محمدحسین کاشف الغطاء، تألیف جناب آقای سیدجواد میرخلیلی از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. علامه محمدحسین کاشف‌الغطاء از مجتهدان و فقیهانِ زمان‌شناسی بود که خود را وقف علم و دانش کرد و در مسیر تهذیب نفس گام نهاد و برای خدمت به جامعه، کمر همت بست. او برای مبارزه و اصلاح‌گری، داشتن اندیشه و نظام سیاسیِ منسجم را ضرورت انکارناپذیری می‌دانست، از همین رو نظام، مطلوب سیاسی خود را ارائه داد. اثر حاضر، شرح و بسط زندگی و زمانه و نیز نگرگاه‌های سیاسی اوست.
به همت گروه فقه سیاسی؛
کتاب روایات سیاسی – حکومتی غررالحکم منتشر شد
کتاب روایات سیاسی – حکومتی غررالحکم ، تألیف حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدسجاد ایزدهی از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. کتاب حاضر درصد است با گزینش روایات عرصه سیاست و حکومت، از کتاب «غرر الحکم»، و با دسته بندی و ایجاد نظمی منطقی برای این روایات، روایاتی تخصّصی در گستره سیاست و حکومت را در راستای اموری چون: «هدایت و تدبیر جامعه»، «اداره مطلوب حکومت اسلامی»، «ارائه دیدگاه‌های شریعت در خصوص ارکان و مولفه‌های حکومت»، «تبیین اخلاق سیاسی حاکم و کارگزاران» و «عواملی که در زوال و بقای حکومت دینی، موثر هستند» را به محققان، سیاستمداران، کارگزاران و حاکمان اسلامی ارائه نماید.
به همت گروه فلسفه سیاسی؛
کتاب آرمان‌شهر مهدوی در انديشۀ سياسي اسلامی منتشر شد
کتاب آرمان‌شهر مهدوی در انديشۀ سياسي اسلامی، تألیف جناب آقای محمد سلمان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. کتاب حاضر با هدف تبیین الگوی آرمانی نظام سیاسی مطلوب شیعی در چارچوب مهدویت نگارش شده است. آرمان‌شهر مهدوی ظرفیت تحقّق تمامی ابعاد اسلام را داشته، الگویی جامع و کارآمد ارائه کرده است و بزرگ‌ترین سرمایۀ اجتماعی برای هدایت نسل‌ها و عصرها تلقی می‌گردد.
به همت گروه فلسفه سیاسی؛
کتاب خوانش سیاسی متون حکمت متعالیه منتشر شد
کتاب خوانش سیاسی متون حکمت متعالیه، تألیف دکتر علیرضا صدرا از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. این اثر به خوانش و شرح پاره‌ای از مباحث حکمت مدنی کتاب مبدأ و معاد و الشواهد الربوبیه از آثار صدرالمتألهین شیرازی می‌پردازد.
برگزار شد؛
نشست خبری همایش حوزه انقلابی مسئولیت های ملی و فرا ملی
همایش حوزه انقلابی مسئولیت های ملی و فراملی با هدف، صیانت از اصالت و ارزش های بنیادین حوزه های علمیه، توسعه و ترویج بینش انقلابی، نقد اندیشه و جریان تضعیف کننده باورهای انقلابی در حوزه و تبیین راهکارهای ارتقای وجه انقلابی حوزه های علمیه در دی ماه 96 به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
پنج شنبه 16 شهریور برگزار می شود؛
نشست علمی رجل سیاسی در فقه سیاسی
نشست علمی رجل سیاسی در فقه سیاسی، توسط اداره همکاری های علمی و پژوهشی و پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی برگزار می گردد.
معرفی هیات علمی؛
آشنایی با اعضای گروه فلسفه سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی
گروه فلسفه سیاسی یکی از سه گروه پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است. نخستین فعالیت های این گروه به نیمه دوم دهه هفتاد شمسی مى رسد. می توان ادعا کرد که این گروه در زمان تأسیس، تنها گروه فلسفه سیاسی فعال و نخستین گروه فلسفه سیاسی در ایران به شمار می‌رود. حدود یک صد طرح پژوهشی تا کنون در گروه فلسفه سیاسی تحقیق شده است که نیمی از آنها به دست چاپ سپرده شده است.
معرفی کلان پروژه؛
طرح پژوهشی حکمت سیاسی متعالیه
حکمت متعالیه، چنان که مشهور است، به دست توانای صدرالدین شیرازی، مشهور به صدرالمتألهین، نظام و قوام یافت. این حکمت، امروزه در شمار پرطرف دارترین مکتب های فلسفة اسلامی است که در حال حاضر تداوم بخش حیات فلسفی در جهان اسلام و ایران است. هم چنین، متفکران بنامی را می توان نام برد که پس از سال ها، در شمار بزرگ ترین شارحان و مفسران این حکمت نو پدید بوده اند. با این وجود، متأسفانه، آن چنان که باید، تمامی ابعاد حکمت متعالیه، به ویژه وجوه سیاسی آن مورد توجه، بررسی، تأمل و پژوهش واقع نشده است. . .
سه شنبه ۲۳ خردادماه برگزار می شود؛
نشست علمی سفر ترامپ به عربستان و پیامدهای منطقه ای آن
نشست علمی سفر ترامپ به عربستان و پیامدهای منطقه ای آن توسط اداره همکاری های علمی و پژوهشی و پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی برگزار می گردد.
معرفی آثار؛
گزارش علمی از کتب منتشر شده آقای دکتر رضا عیسی نیا عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی
دکتر رضا عیسی نیا عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم فرهنگ اسلامی است و هم اکنون مدیر گروه علوم سیاسی این پژوهشکده را برعهده دارد. از وی تاکنون 8 کتاب به چاپ رسیده است که گزارش این کتاب ها را در ادامه ملاحظه می فرمایید.

به همت گروه فلسفه سیاسی؛
نشست محبت در فلسفه سیاسی متعالیه برگزار شد
به همت گروه فلسفه سیاسی مجمع عالی حکمت اسلامی، نشست محبت در فلسفه سیاسی متعالیه با سخنرانی شریف لک‌زایی دانشیار گروه فلسفه سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، چهارشنبه ۱۳ دی ماه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد.
سه شنبه ۱۸ دی ماه در تهران؛
کرسی علمی ترویجی تعقیب معیارهای عدالت سیاسی در نظریات توسعه معاصر برگزار شد
دکتر عبدالمجید مبلغی عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کرسی علمی ترویجی تعقیب معیارهای عدالت سیاسی در نظریات توسعه معاصر که دوشنبه ۱۸ دی ماه در دفتر تهران پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، سخنرانی کرد.
به همت گروه علوم سیاسی؛
میزگرد علمی مساله شناسی کارآمدی در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد
به مناسبت هفته پژوهش میزگرد علمی با حضور اعضای شورای گروه علوم سیاسی با موضوع مساله شناسی کارآمدی در جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه 27 آذر 96 برگزار شد. همچنین در این جلسه به معرفی گروه علوم سیاسی و پروژه‎‌های کارآمدی پرداخته شد.
برگزار شد؛
گزارش سمینار پروژه وجوه تمایز مکاتب فلسفه سیاسی اسلامی
گزارش سمینار پروژه وجوه تمایز مکاتب فلسفه سیاسی اسلامی توسط مجری پروژه جناب آقای دکتر مرتضی یوسفی‌راد در 22 آذر 96 در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی برگزار گردید.
کرسی ترویجی اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی آملی برگزار شد
کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی با عنوان «اسلام و امنیت بین‌الملل از منظر آیت‌الله جوادی آملی» در دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم برگزار شد. در این کرسی، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین دکتر نجف لک‌زایی به عنوان ارائه‌ دهنده و دکتر محمد ستوده به عنوان ناقد به ارائه بحث پرداختند.
گزارش سلسله پیش نشست‏‌های همایش حوزه انقلابی؛
مشروح مناظره علمی حجج اسلام آقایان خسروپناه و قاضی زاده درباره‌ی حوزه‌ی انقلابی
اولین نشست از سلسله‌ نشست های همایش حوزه انقلابی با عنوان «حوزه انقلابی و کنشگری سیاسی روحانیت» در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردید. در این مناظره علمی که با حضور اساتید و فضلای حوزوی و دانشگاهی برگزار گردید، حجج اسلام آقایان عبدالحسین خسروپناه و کاظم قاضی‌زاده به مناظره و ارائه بحث پرداختند. دکتر عبدالوهاب فراتی نیز دبیر علمی مناظره بود.

لیست آثار منتشر شده گروه فلسفه سیاسی
لیست آثار منتشر شده گروه فقه سیاسی
لیست آثار منتشر شده گروه علوم سیاسی
در سال 1396؛
آرمان‌شهر مهدوی در انديشۀ سياسي اسلامی
کتاب حاضر با هدف تبیین الگوی آرمانی نظام سیاسی مطلوب شیعی در چارچوب مهدویت نگارش شده است. آرمان‌شهر مهدوی ظرفیت تحقّق تمامی ابعاد اسلام را داشته، الگویی جامع و کارآمد ارائه کرده است و بزرگ‌ترین سرمایۀ اجتماعی برای هدایت نسل‌ها و عصرها تلقی می‌گردد.
در سال 1396؛
روایات سیاسی – حکومتی غررالحکم
کتاب حاضر درصد است با گزینش روایات عرصه سیاست و حکومت، از کتاب «غرر الحکم»، و با دسته بندی و ایجاد نظمی منطقی برای این روایات، روایاتی تخصّصی در گستره سیاست و حکومت را در راستای اموری چون: «هدایت و تدبیر جامعه»، «اداره مطلوب حکومت اسلامی»، «ارائه دیدگاه‌های شریعت در خصوص ارکان و مولفه‌های حکومت»، «تبیین اخلاق سیاسی حاکم و کارگزاران» و «عواملی که در زوال و بقای حکومت دینی، موثر هستند» را به محققان، سیاستمداران، کارگزاران و حاکمان اسلامی ارائه نماید.
در سال 1396؛
اندیشه سیاسی علامه محمدحسین کاشف الغطاء
علامه محمدحسین کاشف‌الغطاء از مجتهدان و فقیهانِ زمان‌شناسی بود که خود را وقف علم و دانش کرد و در مسیر تهذیب نفس گام نهاد و برای خدمت به جامعه، کمر همت بست. او برای مبارزه و اصلاح‌گری، داشتن اندیشه و نظام سیاسیِ منسجم را ضرورت انکارناپذیری می‌دانست، از همین رو نظام، مطلوب سیاسی خود را ارائه داد. اثر حاضر، شرح و بسط زندگی و زمانه و نیز نگرگاه‌های سیاسی اوست.
درآمدی بر فلسفه سیاسی اسلامی
درآمدی بر فلسفه سیاسی اسلامی
مباحث سیاسی بحارالانوار
مباحث سیاسی بحارالانوار
روحانیت و انقلاب اسلامی
روحانیت و انقلاب اسلامی
هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی
هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی
مبانی فلسفه سیاسی مشاء
دانش سیاسی در ایران مجموعه گفتگوها
انتخابات از نگاه فقه
العالمیة الإسلامیّة
جمهوری اسلامی ایران و شهروندی (مبانی و اصول)
اندیشه سیاسی امام خمینی; و نسل سوم انقلاب اسلامی ایران
نقد و ارزیابی عرفی گرایی در جمهوری اسلامی ایران
عقل و سیاست در اندیشه سیاسی ایران معاصر
تمایزات فقه و فقه سیاسی
نقد و بررسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران
عرصه عمومی و خصوصی در فقه شیعه
مبانی معرفتی تفسیر سیاسی قرآن
نقد نگرش های حداقلی در فقه سیاسی
چشم‌انداز دانش سیاسی در ایران (جلد اول: مجموعه مقالات)
درآمدی بر فلسفه سیاسی صدرالمتألهین
درآمدی بر فلسفه سیاسی صدرالمتألهین

افتخارات
لیست آثار برگزیده پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی

                                                                                                                                 
- آثار برگزیده کتاب سال حوزه:


 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 اندیشه سیاسی فارابی محسن مهاجرنیا 1380
2 اندیشه سیاسی شیخ طوسی محمدرضا موسویان 1380
3 اندیشه سیاسی محقق سبزواری نجف لک­زایی 1380
4 تحفه الملوک به کوشش عبدالوهاب فراتی 1381
5 اندیشه سیاسی صدرالمتألهین نجف لک­زایی 1381
6 آزادی در فلسفه سیاسی اسلام منصور میراحمدی 1381
7 اندیشه سیاسی علامه مجلسی ابوالفضل سلطان­محمدی 1381
8 اندیشه سیاسی ابن عامری علی فریدونی 1383
9 نظارت بر قدرت در فقه سیاسی سید سجاد ایزدهی 1388
10 کتاب پیامد سیاست ها و برنامه های توسعه ج.ا.ا سید محمد تقی آل غفور 1392


- آثار برگزیده کنگره دین ­پژوهان کشور:

 
 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 مبانی تحزب در اندیشه سیاسی اسلام سیدعبدالقیوم سجادی 1381
2 اندیشه سیاسی صدرالمتألهین نجف لک­زایی 1381
3 چیستی فلسفه سیاسی در حوزه تمدن اسلامی محمد پزشکی 1382
4 مردم­سالاری دینی مسعود پورفرد 1383
5 روش­شناسی دانش سیاسی تمدن اسلامی جمعی از محققان 1385
6 اخلاق و سیاست در اندیشه سیاسی اسلام نجمه کیخا 1385
7 کتاب مباحث سیاسی بحارالانوارج1 ابوالفضل سلطان محمدی 1393
8 کتاب روحانیت و تجدد عبدالوهاب فراتی 1393
9 انتخابات از نگاه فقه روح الله شریعتی 1394
10 درآمدی بر فلسفه سیاسی صدرالمتألهین سید خلیل الرحمان طوسی 1395
 
- دوسالانه پژوهش برتر حکومت اسلام:

 
ردیف عنوان مؤلف رتبه سال
1 چالش سیاست دینی و نظم سلطانی دکتر نجف لک­زایی اثر برتر بخش عادی 1385
2 آزادی در فلسفه سیاسی اسلام دکتر منصور میراحمدی اثر شایسته قدردانی 1385
3 ساختار منطقی اندیشه سیاسی اسلام ترجمه مصطفی فضائلی اثر شایسته قدردانی 1385
4 اندیشه سیاسی ابوالحسن عامری علی فریدونی اثر شایسته قدردانی 1385
5 اندیشه سیاسی اخوان­الصفا علی فریدونی اثر شایسته قدردانی 1385
6 اندیشه سیاسی صدرالمتألهین دکتر نجف لک­زایی اثر شایسته قدردانی 1385
7 اندیشه سیاسی فارابی محسن مهاجرنیا اثر شایسته قدردانی 1385
8 اندیشه سیاسی فاضل مقداد سید محمدرضا موسویان اثر شایسته قدردانی 1385
9 اندیشه سیاسی مسکویه محسن مهاجرنیا اثر شایسته قدردانی 1385
10 بررسی تطبیقی نظریه­های ولایت فقیه شریف لک­زایی اثر شایسته قدردانی 1385
11 چیستی فلسفه سیاسی در حوزه تمدن اسلامی محمد پزشگی اثر شایسته قدردانی 1385
12 مردم­سالاری دینی مسعود پورفرد اثر شایسته قدردانی 1385
13 وجوه سیاسی فلسفه شیخ شهاب­الدین سهروردی رجبعلی اسفندیار اثر شایسته قدردانی 1385
14 مسئله­شناسی مطالعات سیاسی اسلامی دکتر سیدصادق حقیقت اثر شایسته قدردانی 1385
.
- آثار برگزیده جشنواره بین المللی فارابی:

 
ردیف عنوان مولف رتبه تاریخ برگزاری
1 نظارت بر قدرت در فقه سیاسی سید سجاد ایزدهی اثر شایسته قدردانی 1388
.
- آثار برگزیده کتاب سال دانشجویی:

 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 اندیشه سیاسی صدرالمتألهین نجف لک­زایی 1381
2 تحفه الملوک ج 1 و 2 به کوشش عبدالوهاب فراتی 1381
3 مردم­سالاری دینی مسعود پورفرد 1385
4 صورت بندی مطالعات زنان در جهان اسلام محمد پزشکی 1388
.
- برگزیدة دومین نمایشگاه مراکز علمی
پژوهشی حوزه علمیه قم:
 
ردیف عنوان سال
1 غرفه پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی 1381
.
- برگزیدة جشنواره شیخ طوسی:

 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 مبانی تحزب در اندیشه سیاسی اسلام سیدعبدالقیوم سجادی 1383
.
- آثار برگزیده جشنواره آیین و خرد:

 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 مردم سالاری دینی مسعود پورفرد 1384
2 اسلام و جهانی شدن سیدعبدالقیوم سجادی 1384
3 مجموعه آثار تاریخ اندیشه سیاسی متفکران مسلمان متعدد 1384
.
- برگزیده جشنواره مرزبانی وحی و خرد:

 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 مجموعه اندیشه سیاسی متفکران مسلمان متعدد 1387
.
- کتاب سال جمهوری اسلامی ایران:

 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 چالش سیاست دینی و نظم سلطانی /  اثر شایسته تقدیر نجف لک­زایی 1387
.
- کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران:

 
ردیف عنوان مؤلف سال
1 مباحث سیاسی بحارالانوارج 1 /  اثر شایسته تقدیر ابوالفضل سلطان محمدی 1390
2 کتاب پیامد سیاست ها و برنامه های توسعه ج.ا.ا / برگزیده کتاب فصل سید محمد تقی آل غفور 1391
.
- جشنواره اندیشه سیاسی امام خمینی(انجمن مطالعات سیاسی حوزه):

 
ردیف عنوان مولف سال
1 انسان شناسی و پیامدهای آن در اندیشه سیاسی هابز و علامه طباطبایی احمدرضا یزدانی مقدم 1392
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پژوهشكده علوم و انديشه سياسي
مجری سایت : شرکت سیگما